Bachovy květové esence FAQ

VAŠE ČASTÉ OTÁZKY 

Jsou esence pro zvířata bezpečné?

Ano, zcela bezpečné. Naopak je to ta nejlepší volba, pokud chcete zlepšit soužití s domácím mazlíčkem, povzbudit jeho psychické i fyzické zdraví a změnit to, co ve vašem vztahu skřípe. Ovlivňují schopnost ovládnout vlastní emoce, jako jsou strach, úzkost, závislost, paniku, nutkavé chování, zlost, vztek, dominanci a další a další emoce, které nám ztrpčují život. Originální esence pocházejí z Anglie. Západní Evropa je užívá už osmdesát let a nebyly zaznamenány žádné negativní případy. Je to šetrná a jemná metoda přírodní léčby, přinášející úlevu jak zvířatům, tak lidem. Používat je mohou i těhotné ženy a kojenci.

Jak esence fungují?

Vylaďují organismus přírodní silou a energií rostlin, tak to lze asi jednoduše říci. Skeptik uvede, že neobsahují žádnou účinnou látku, která by byla změřitelná dostupnými vědeckými metodami. Skeptik uvede, že jde o placebo. Jenže na placebo nemohou reagovat ani malé děti, ani zvířata, kterým esence prokazatelně pomohly. Je to stejné jako u homeopatie, která funguje a kterou uznávají a vyučují v mnoha zemích a někde je dokonce nosnou metodou léčení. Je to pomoc, je to dar, a tak má myslím člověk Bachovy esence přijímat.

Proč jsou na Rescue Remedy německé nápisy? Jde skutečně o originální anglické esence?

Ano, jsou to zaručeně anglické Bachovy květové esence firmy Nelsons - originál označené a zapečetěné. Tuto informaci máte na krabičce zřetelně vyznačenou. Jsou vyrobené pro německý trh,  a proto jsou nápisy německé. Návody k užívání najdete v češtině v podrobném přiloženém letáčku. Informace naleznete také zde na webu a můžete se kdykoli na cokoli zeptat poptávkovým formulářem, prostřednictvím emailu či SMS a chatu na webu. 

Jak dlouho esence vydrží? Jak je mám skladovat?

Zavřená originální esence Vám vydrží nekonečně dlouho, pokud ji uchováte na suchém místě nevysteveném slunci a elektromagnetickému poli (televizory, mikrovlnné trouby a další přístroje). Pokud ji otevřete, je nutné dobře zašroubovat uzávěr s kapátkem a opět lahvičku chránit před přímým sluncem a horkem. I takto Vám vydrží nepokažená, protože je konzervovaná brandy anebo u Krizové esence glycerinem. Nemusíte mít obavy ani tehdy, když datum expirace je již prošlé. Dobré skladování Vám zajistí u originálních esencí dlouhou životnost a účinnost.

U namíchané směsi je situace samozřejmě trochu jiná. Jde o směs Bachových esencí, pramenité vody a několika kapek alkoholu jako přirozeného konzervantu. Těch několik kapek alkoholu směs neuchrání, pokud s ní nebudete zacházet ohleduplně - tedy v žádném případě přímé sluneční světlo, v žádném případě sálavé teplo. Velkou pozornost musíte věnovat nakládání s kapátkem, pokud ho necháte zvířeti olíznout nebo jej olíznete sami, anebo když kapátko budete pokládat na plochu stolu či linky, případně se jím dotknete vody či krmení v misce, může snadno dojít ke kontaminaci, kterou přenesete do lahvičky se směsí. Pak se nemůžete divit, pokud se vám voda v lahvičce zakalí a pokazí. Zakalenou směs určitě nepoužívejte! Dbejte na opatrné zacházení s kapátkem! Při dobrém zacházení Vám směs 30 ml vydrží čtyři až pět týdnů dle inzenzity užívání. V akci jedna plus jedna, kdy výhodně získáte dvě lahvičky totožné směsi naráz, máte tedy zásobu směsi až na dva měsíce.

Je pravda, že Krizovou esenci určenou lidem mohou užívat i zvířata?

Ano, je to pravda. Složení Krizové esence je vlastně totožné. Krizová esence pro zvířata je sice speciálně označena otiskem tlapičky a nápisem, komu je určena, ale jde jen o jasný signál chovatelům, že Rescue Remedy je určena rovněž k podávání zvířatům. Takže když koupíte do rodiny např. Rescue Remedy Krizovou esenci 20 ml, máte zásobu Krizové esence pro nouzové situace pro rodiče, děti, jejich zvířátka. Nebojte se ji použít, zvířeti tím můžete v případě potřeby jedině prospět.

Jsou směsi namíchané na určitý problém opravdu vždy čerstvé?

Samozřejmě. Tyto esence ve směsi nikdy neskladujeme! Jsou vždy namíchány a připraveny stejně jako směs na míru až ve chvíli, kdy je zpracována objednávka a vystavena faktura. Mícháme je z Bachových originálních esencí Nelsons, kojenecké vody a alkoholu zakoupeného speciálně pro tento účel v lékárně. Připravené jsou jedině globule, u kterých není žádný problém se skladováním. Tady jsou kuličky sacharózy syceny roztokem Bachových květových esencí v lékárenském alkoholu za dodržování přísných hygienických pravidel. Po usušení jsou uloženy v lahvičkách z modrého skla, které jsou z homeopatického hlediska ideální. Jsou opatřeny štítkem s výrobní šarží. Ani u globulí však nevyrábíme více jak dvacet lahviček dopředu, tj. 200g čerstvě vyrobených globulí. I když mají ze zákona uvedené datum spotřeby, jsou v podstatě při správném skladování "nezkazitelné".

Mohu pro zvíře volit kombinovanou léčbu homeopatií a Bachovými esencemi zároveň?

Ano, tato léčba se dokonce vhodně doplňuje. Je to energetické a jemné působení na organismus, k zvířeti šetrné a zcela přírodní. Výběr Bachových květových esencí je jednodušší, léčba homeopatií vyžaduje přece jen určitou zkušenost a znalost. Některé akutní stavy mohou být velmi dobře homeopatií zaléčeny a odpovídá jim určité homeopatikum. Dnes jsou již dostupné i lékárničky pro zvířata s řadou těchto léků, které pokrývají akutní stavy a nemoci v domácnosti u zvířete známé. Z dlouhodobého hlediska je ale třeba vybrat lék konstituční, odpovídající osobnosti zvířete. Tady je třeba poradit se s odborníkem a nechat vybrat lék jemu. 

Kde seženu míchací lahvičku s kapátkem? Je pravda, že ji dostanu k zásilce zdarma?

K originálním Bachovým esencím (řadové esence č. 1 - 38, Krizová esence pro zvířata, krizová esence 10ml a 20ml) dostáváte lahvičku s kapátkem vždy zdarma. Lahvička je přiložena k zásilce esencí bez ohledu na počet objednaných kusů. Nerozhoduje tedy, zda objednáte jednu Krizovou esenci, nebo pět kusů řadových esencí, lahvička je vždy jen jedna v zásilce. Rozhoduje tedy odeslaný balíček. Jeden balíček= jeden kus míchací lahvičky zdarma. Pokud potřebujete lahviček více, je nutné je přiobjednat. Lahvičky nejsou přikládány k objednávce směsí, protože ty se užívají přímo a bez dalšího míchání.

Po podání namíchané směsi se chování psa ještě zhoršilo. Je to možné a mám přesto podávat esence dál?

Ano, je to možné. Stejně jako u homeopatie, také u Bachových květových esencí se může zezačátku podávání skutečně stav ještě zhoršit. A chování, které chcete změnit, je ještě vyostřeno. Je to přechodné a nemělo by to trvat déle než týden. Je třeba vydržet a podávat esence pravidelně dál a pokračovat. Je to dobré znamení, i když to tak možná nevypadá. Organismus na esence reaguje a posléze se na ně naladí. U citlivých jedinců ale může nepříjemná reakce po podání nastat.

Dostala jsem namíchané esence, ale z kapek mám pocit, že je to jenom voda. Je to v pořádku?

Ano, je to v pořádku... Nezapomeňte, že ve směsi jsou pouze dvě kapky od každé originální esence. Já konzervuji směs šesti kapkami alkoholu a někteří zákazníci si to ani nepřejí, takže pak je to skutečně jen směs esencí a kojenecké pramenité vody. Citlivější nosíky cítí jemnou vůni po alkoholu, ale jinak namíchané kapky nemají žádnou chuť. Zvláštní ale je, že pokkud Vám kapky vyhovují a dobře odvádějí svoji práci, začnou vám "chutnat". To je moje zkušenost. Nezapomeňte vždy před použitím lahvičku řádně protřepat.

Mohou se namíchané esence v lahvičce pokazit i v době, kdy ještě nekončí lhůta pro expiraci?

Ano, to mohou. Je nutné se k nim chovat pozorně a nezanést do lahvičky nečistoty. To se může stát nejjednodušeji kontaminací kapátka, které buď olíznete, nebo položíte někam na stůl či na linku. Voda se pak může zakalit a v tom případě již nedoporučuji v používání kapek pokračovat. Také je nutné chránit kapky před sluncem a horkem. Důležitá je také ochrana před elektromagnetickým polem (mobil, televize, mikrovlnná trouba aj.). Tady sice žádné zakalení nehrozí, ale ohrožujete tím účinnost esencí, která je založena na jemných vibracích, které elektromagnetické pole narušuje. Je škoda takto kapky znehodnotit.

Kdy a v jaké situaci použijeme Krizovou esenci Rescue Remedy a kdy řadové Bachovy esence?

Rescue Remedy neboli Krizová esence o sobě vypovídá už ve svém názvu. Je to pomoc v nouzové situaci, ať už je jakákoli. Může být zcela neočekávaná a náhlá (úraz, šok, nemoc, pobodání hmyzem aj.), anebo očekávaná (Silvestr s jeho dělobuchy, návštěva veterináře aj.). Nečekaná krizová událost: Krizovou esenci se snažíme nosit vždy při sobě (použijeme ji jak pro zvíře, tak případně pro nás). V případě potřeby užíváme např. každých 15 minut čtyři kapky až do odeznění akutních potíží, po zlepšení akutního stavu v podávání pokračujeme např. v hodinových intervalech. Podle potřeby můžeme poté užívat ještě dva tři dny 4x denně 4 kapky. Očekávaná krizová událost: začneme s užíváním již dva až tři dny předem podáváním 4x denně 4 kapky (Krizovou esenci můžeme mít v tomto případě již naředěnou v užívací lahvičce, abychom s ní zbytečně neplýtvali). Během události (petardy, návštěva veterináře, operace, odjezd majitele, přestěhování zvířete apod.) podáváme intenzivně a často. Po uklidnění situace můžeme s podáváním pokračovat ještě několik dní až do zjevného zlepšení stavu zvířete.
Řadové esence a směs z nich namíchanou užíváme oproti tomu dlouhodobě. Tyto esence používáme jako osobnostní směs, ať už jde o nás lidi, anebo o naše zvíře. Je to podávání zaměřené na vylepšení emocí a chování, které je nám známé a které chceme změnit, nikoli na okamžitou krizovou situaci. Řadové esence používáme promyšleně a plánovaně, nejsou určeny pro krizovou a nouzovou situaci. Krizovou esenci můžeme akutně používat společně s osobnostní směsí na míru.

Může se stát, že se chování psa změní a já sice zlepším to, co mi vadilo, ale objeví se jiný problém s ním?

Ano, může. Nedávná zkušenost: výstavní fenka žijící v rodině s další fenkou. Je velmi bázlivá a ustrašená, při procházce se schovává za majitelku, na výstavě stahuje ocas pod břicho. Bojí se lidí i ostatních psů. Po podání esencí Aspen, Larch a Mimulus je najednou neohrožená a tyto symptomy zmizí, jenže se stává naopak nepříjemnou a útočnou, dokonce se pustila do štěňat druhé feny v domácnosti. Strach a úzkost jsme sice odbourali, ale ukázala se druhá stránka problému, kdy fena byla v podstatě ušlápnutý hajzlík. Podali jsme ve směsi tedy ještě navíc Cherry Plum a Holly a chování se upravilo. Dnes lze říci, že fenka je pohodová, i když žádný velký charakter to prostě není.... o tom esence jsou. Nemůžou změnit povahu, ale umí pracovat s emocemi a vyladit osobnost tak, aby dopady stresu a vlastní povahy na soužití s okolím byly pod kontrolou.

Můžu používat esence přímo z originální lahvičky?

Ano, je to možné. Je to ale škoda, protože účinek je stejný jako u esence naředěné. Přitom si originální lahvičku velmi brzy vyplýtváte zbytečně. Doporučuji namíchání esence s kojeneckou vodou do kapací lahvičky. Vždy je důležité lahvičku rázně protřepat před každým užíváním a brát kapičky pravidelně. V tom je záruka dobrého výsledku, nikoli v koncentraci esencí.

A jak je to s Krizovou esencí Rescue Remedy? Tu můžu používat z originální lahvičky?

Ano, tady je to v mnoha případech dokonce nezbytné. Krizovou esenci noste vždy u sebe. V případě nouze a krizové situace ji jistě nebudete míchat a připravovat, prostě ji použijete hned. Jiná situace je, když se na něco nepříjemného či velmi náročného připravujete (zkoušky, vystoupení před lidmi, návštěva lékaře, operace, soudní jednání apod. U zvířátek např. návštěva veterináře, stěhování, Silvestr aj.). V tom případě si ji pošetřete a namíchejte si ji do užívací lahvičky již dopředu. Když vám nevyhovuje esence v kapkách, můžete si pořídit Krizový sprej, pastilky či kapsle.

Můžu Krizovou esenci Rescue Remedy použít, když už užívám směs esencí připravenou pro mne na míru?

Ano, můžete. Krizová esence stimuluje vaše emoce v období náhlého stresu, který vás zasáhne. Je třeba ji užít hned a bez váhání, když jde o takovou situaci. Po jejím uklidnění a odeznění akutních potíží ji opět odložíte a budete brát pouze svoji osobnostní směs. Od toho Krizovou esenci máte, řiďte se jejím názvem.

Květové esence na mne nefungovaly. Mojí přítelkyni přitom pomohly. Čím to může být?

Jistěže jsou klienti, kteří tvrdí, že na ně Bachovy květové esence nefungují. Důvodů může být více. Prvním je ten, že chybně vyhodnotili stav a emoce, které k výběru esence či esencí vedly. Když někoho milujeme, anebo když máme jen malou schopnost sebereflexe, pak snadno zaměníme jednu esenci za druhou. Hysterii nazveme citlivostí, snahu vyhýbat se kontaktu s lidmi strachem, dominantní chování zakryjeme slovy přehnaná zodpovědnost či strach o druhé... je to velmi snadné, jsme to tak zvyklí dělat v kolotoči života před společností, abychom ochránili sebe a blízké. Jenže v případě léčby esencemi jde jen a jen o nás samotné a naše výsledky. Tudíž bychom měli problém nazvat pravým jménem (jsem hysterický... jsem závistivý... jsem plný vzteku a neumím odpustit... mám chuť řezat své děti i svou ženu... žárlím a dusím se tím... apod.). Pak můžeme vybrat tu správnou esenci, která bude fungovat a uleví nám i našemu okolí. Dalším bodem, kdy můžeme při výběru esence ztroskotat, je priorita potíží. To znamená, že když řešíte nespavost jako takovou, ale neřešíte její příčiny, skončíte nakonec u alopatických léků na spaní. Když ale najdete pravý důvod nespavosti, pohnete se z místa. Např. když si přiznáte, že nespíte, protože jste nešťastná ve vztahu a bojíte se z něj odejít. Anebo máte špatnou práci, kam chodíte ráno s hrůzou. Noční krizová esence vám  uleví a budete spát lépe, ale váš problém nevyřeší, pak je třeba zvolit esenci na strach a na podporu rozhodnutí.  Prostě volte tak, abyste si skutečně pomohli a nechodili okolo. Třetím a velmi problematickým bodem je užívání. Polovina klientů vpodstatě není schopná užívat esence pravidelně. Přitom užívání čtyři kapky 4x denně je naprosté minimum, jak máme Bachovy kapky užívat. Čím častěji, tím lépe. Pokud si myslíte, že to vyřešíte nakapáním šestnácti kapek esencí ráno do kávy, mýlíte se. Esence jsou velmi jemné a šetrné a úspěch spočívá v tom, dodávat tělu jejich energii soustavně a průběžně, aby mohly působit nepřetržitě. Jeden den vynecháte a začínáte znovu. To pak nemá smysl. Dnes si můžeme zadat upozornění třeba do mobilního telefonu, tak to tedy uděláme a pak jsme schopni pravidelnému užívání esencí vyhovět.

U zvířat a výběru esencí pro ně jde pak ještě o jiné vyhodnocení situace. Často totiž pomíjíme instinktivní chování zvířete, kdy nejsme schopni a ochotni pochopit důvody, proč dělá náš domácí mazlíček potíže. To, co funguje na nás, nefunguje u nich, i když se nám to tak jeví. Je třeba zvíře sledovat a vidět okolnosti, za kterých k potížím dochází. Uvědomit si, co se změnilo a co zvíře ovlivnilo, když změnilo svoje chování. Samostatnou kapitolou jsou potom psi, kteří reagují na háravé feny. Tam často ani Bachovy esence nepomohou, jde o velmi silný přírodní pud, kdy naučené vzorce chování prostě selžou. Tam je často jediná možnost - kastrace. 

Když mám užívat Bachovy esence 4x denně, musí to být v pravidelných intervalech jako např. u antibiotik?

Ne, nemusí. Květové esence nejsou antibiotika :-) Přesto byste měli zachovat smysluplné rozložení během dne. Doporučuji ráno po probuzení ještě nalačno, poté před obědem, odpoledne a večer, když se ukládáte do pelíšku. Budete-li chtít brát kapky častěji, pak je to jedině pro vaše dobro... např. ráno po probuzení, dopoledne, po obědě, odpoledne po příchodu z práce a večer před spaním. Je to jen na vás, jak k užívání přistoupíte a jak chcete svůj život ovlivnit sami směrem k dobrému. Opakuji, že nakapat si ráno nebo večer dávky za celý den nemá valný smysl. A některé dny vynechávat úplně také ke zlepšení stavu nepovede.

Zvířátka

 VOLEJTE:  

 777 196 150

724 821 700

 

Pište na e-mail info@bachovy-esence.com

či přes formulář ZDE

 

  

Bachovy esence pro zvířata

VÁŠ DÁREK!

K originálním anglickým esencím dostáváte lahvičku s kapátkem ZDARMA jako dárek! Lahvičku v počtu jednoho kusu přiložíme k Vaší objednávce.

Bachovy květové esence

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE obchod a poradenství - netkatalog.czChovatelské potřeby - netkatalog.cz
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies.